Zábradlí
Zábradlí na pažení pro ochranu proti pádu do hl. 5,5 m
Zábradlí na ochranu proti pádu SBH jsou lehkým dočasným ochranným systémem hran vyvinutý pro rychlou, snadnou a ruční instalaci se širokou škálou pažení SBH. Zábradlí na ochranu proti pádu se dodávají v různých délkách od 0,5 m do 3,5 m, se dvěma montážními úchyty ( pro konkrétní produkty jsou k dispozici různé designy montážních přípravků ). Montážní přípravky jsou plynule nastavitelné a lze je tak přizpůsobit různým tloušťkám desek a materiálů. Jednotlivá zábradlí na ochranu proti pádu váží mezi 8 kg a 38 kg, přičemž montážní přípravky váží dalších 2,6 kg až 3,5 kg.
- Bezpečný a snadný přístup doporučen do hloubky 5,00 m.
- Zařízení na ochranu proti pádu, pro bezpečný vstup a výstup ze stavebního výkopu.
- Zabraňuje zranění pracovníků.
- Snadno a bezpečně připevníte žebříky.
- Certifikováno CE.
- Vhodné pro všechny pažící systémy SBH.
- Lehká ochrana proti pádu, v souladu s DIN EN.
Zábradlí na ochranu proti pádu mohou montovat dvě osoby přímo na výrobky SBH pomocí montážních přípravků a upínacích šroubů. Systém splňuje požadavky normy BS EN 13374 (2004) třídy A „Dočasné systémy ochrany hran“ a je vhodný pro použití tam, kde je maximální sklon staveniště 10°.
Videoukázka:
Hodnocení: 10/10
Autor: Testa Jesenice
1) Od jaké hloubky výkopu je nutné používat pažení?
Z legislativních požadavků vyplývá, že pažení musí být provedeno u výkopů, kdy hloubka je větší než 1,3 m v zastavěném území a při hloubce výkopu vetší než 1,5 m v nezastavěném území.
2) Jaké je vhodné pažení v městské zástavbě?
V městské zástavě můžete použít klasické ocelové boxy pažení, kdy daný typ pažení se odvíjí od hloubky výkopu. V místech, kde můžete narazit na příčné vedení, se používá komorové pažení. V návaznosti na použití různých typů pažnic lze tento systém používat až do maximální hloubky cca 6 m. Při hloubce do 3 m lze použít lehčí, hliníkové komorové pažení.
3) Lze zapažit i stavební jámy například na přečerpávací stanice?
Ano, při stavbě přečerpávací stanice lze použít typ kluzného pažení s rohovými kluznicemi jako šachtu. Lze zapažit stavební jámu jak např. o velikosti 2,5 x 2,5 m a hloubce 3,5 m, tak i 10 x 6 m a hloubce 8 m.
4) Jaké faktory nejvíce ovlivňují zemní tlak?
Zemní tlak se zvyšuje se vzrůstající hloubkou výkopu. Dále zemní tlak ovlivňuje také např. postranní zvlnění terénu, zátěž ze základů blízkých okolních staveb, zátěž dopravou na stavbě nebo okolní kolejovou dopravou, hladina spodní vody atd.